Kavitasyon

Kavitasyon

Ultra Lipo Kavitasyon yani Ultrasonik ses dalgaları ile yağ hücrelerinin yakılması olarak bilinen bu yöntem ile son yıllarda artış göstermekte olan obezitenin ve fazla kiloların rahatlıkla önlemleri alınabilir. Ultrason teknolojisi kozmetik ve estetikte geniş bir uygulama alanına sahip ve dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir.

Kavitasyon Yönteminin Etki Alanları Nelerdir?

Kavitasyon Yönteminde ultrasonik ses dalgaları kullanılarak deri altına sınırlandırılmış yağ dokularının parçalanması sağlanır. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları ile yağ hücreleri ve selülitin intertistivel sıvıları içinde gaz formunda mikro kabarcıklar oluşturarak hücre yağ yakımı sağlanmaya çalışır. Deri altında oluşturulmuş olan mikro kabarcıkların sıvıların değişim evrelerindeki negatif ve pozitif basınç sonucu yağ hücrelerinin patlamasını sağlar. Bu patlamalar esnasında bir mikro saniye içerisinde uygulanılan yağ hücrelerinde basınç ve sıcaklık açığa çıkarılarak karaciğer tarafından metaboliz edilmiş olan denatüre olmuş yağ hücreleri ve su serbest kalır. Böylece bölgesel yağ yakımı gerçekleşmiş olur.

Kavitasyon Uygulamasının Seans Aralığı Ve Seans Süresi Ne Kadardır?

Uygulama yapılacak olan bölgenin genişliği ve yoğunluğuna göre seans uygulamaları değişim göstermekte olup 10 ile 15 gün aralıkla 4 ila 8 seans arasında uygulama yapılabilir. Ayrıca yapılacak olan yardımcı uygulamalara göre de bu süre değişiklik gösterebilmektedir.

Kavitasyon Uygulamasından Ne Zaman Sonuç Alınır?

İlk seanstan itibaren yağlı bölgelerde elle tutulur bir yumuşama ve küçülme hissedilebilir. Gözle görülebilir ciddi değişimlerin ise 15 gün içinde gerçekleşmektedir.

Kavitasyon Uygulamasını Kimler Yaptıramaz?

Yüksek Tansiyon Hastaları,

Koroner Kalp Hastaları,

Diyabet Hastaları,

Kan Koagülasyon Disfonksiyon Hastaları,

Metal Protezi Bulunan kişiler,

Akut veya Kronik hastalığı olan kişiler,

Ciddi Patolojik değişim yaşamış olan kişilerde kavitasyon yöntemi uygulanmamaktadır.