Özel Cilt Bakımı

Özel Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı dermokozmetik ürünlerle ciltte biriken yağ, siyah nokta ve makyaj kalıntılarından arındırılarak cildin canlılığının tekrar kazanılmasına yönelik yapılan işlemlerden oluşmaktadır. Bu uygulamaya başlamadan önce ilk olarak cilt analizi yapılarak cildin ihtiyaçları belirlenmektedir. Cildin ihtiyaçları belirlendikten sonra cilt yağ, akne, makyaj artıkları vs. etkenlerden bitkisel peelinglerle temizlenir ve dermokozmatik ürünlerle cilt ölü hücrelerden arındırılır.

Cildin ölü hücrelerden arındırılma işlemi gerçekleştikten sonraki aşamada Buhar terapisi ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve cilde birikmiş olan yağların temizlenmesinden sonra ise cilde yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon sağlanır. Son aşamada ise nemlendirici ve besleyici bakım maskeleri ve bitkisel peelingler uygulanarak medikal cilt bakımı işlemi sonlandırılır.

Bu aşamalı gerçekleştirilen uygulama sürecinde hiçbir acı veya ağrı söz konusu olmamakla birlikte cilde yapılmış olan uygulamaya bağlı olarak gözeneklerin açılmasına orantılı hafif yanma hissiyatı olabilir.

GÜNLÜK CİLT BAKIM İÇİN ON ÖNERİ:

  1. Cilt temizliği günde 2 veya 3 kez den fazla yapılmamalıdır.
  2. Cildin fazla parlak görünümünden dolayı, sert sabun, alkol, fırça ve kese gb. Ürünler kullanılmamalıdır.
  3. Cilt tipine uygun kozmetik ürünler tercih edilmelidir.
  4. Özellikle yaz aylarında UV ışınlarının verdiği hasarı önlemek için yüksel faktörlü güneş koruyucuları kullanılmalıdır.
  5. Ciltte biriken kir, ter, yağ gibi kişisel salgılar ve dökülmekte olan ölü cilt hücreleri evde uygulayabileceğiniz peelingler yardımıyla temizlenmelidir.
  6. Ergenlik çağındaki gençler de sıklıkla meydana gele yağlı ve akneli cildin temizliğine önem verilmeli ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılmasına özen gösterilmelidir.
  7. Normal cilde sahip olan kişilerin ise yaşlanma karşıtı ve hasar karşıtı ürünler kullanmasını önerebiliriz.
  8. Güneş korucuların yaz kış kullanılmasına özen gösterilmelidir.
  9. Hassas Cilde sahip olanlar kış koşullarının ciltte yaratacağı hasarları önlemek amacıyla cilt tipine uygun doğal nemlendirici ürünler kullanmalıdır.
  10. Cilde uygulanacak olan ürünlerin sadece ihtiyaç olan bölgeye uygulanmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde ciltte akne oluşumuna sebep olabilir.