Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoz; cerrahi bir işleme ihtiyaç duyulmaksızın yağ hücrelerini dondurarak yapılan bu uygulamada yağ hücrelerinin daralması ve büzülerek bozulması sağlanmaktadır. Yoğun iş yaşamından dolayı veya geçirmiş olduğu hastalıkların dolayı diyet ve spor yapamayan bireylerin tercih ettiği zayıflama ve vücut şekillendirme işlemlerinde sıklıkla kullanılmakta olan bir uygulama biçimidir.

Soğuk Lipoz Yöntemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Yağ hücrelerinin belirli derecelere kadar diğer dokulara zarar vermeden soğutulması ve vücuttan yağ dokularının atılmasını sağlayan etkili ve kalıcı zayıflama yöntemidir. FDA onaylı eşsiz teknoloji makineler ile 1saatlik uygulama sırasında deri altındaki yağ hücrelerinin eliminasyon noktaları dondurularak, kristalize olan yağların doğal yollarla uzaklaştırılmasıyla uygulanmakta olan bir yöntemdir. Soğuk lipoz uygulaması ile üç ay içerisinde vücudunuz ideal formuna ulaşması sağlanmaktadır.

Soğuk Lipoz Tedavisi Her Bölgeye Uygulanabilir Mi?

Soğuk Lipoz Yöntemi her bölgeye uygulanabilmekle beraber bölgesel yağların sıklıkla bulunduğu;

Karın

Gıdı

Kalça

Bel

Bacak

Sırt

Kollarda uygulanmaktadır.

Soğuk Lipoz Tedavisini Kimlere Yapılmaz?

Hamilelere,

Kriyoglobulinemi Hastalarına,

Raynaud Sendromu hastalarına soğuk lipoz yöntemi uygulanamamaktadır.

Soğuk Lipoz Uygulamasının Seans Süresi Ve Seans Aralıkları Nasıldır?

Kişinin yağ oranına ve ihtiyacına göre belirlenmekte olan seans sayısı bir veya en fazla 3 seans arasındadır. Seans süresi ise tedavi edilecek olan bölgenin kalınlığına göre değişmekte oluğ her bölge için 1saat uygulama yapılmaktadır. Tedavi sürecindeki seans sayısı ve aralıkları uzmanlarımıza yaptıracağınız muayene sonucu kesinleşmektedir.

Soğuk Lipoz Yönteminin Yan Etkisi Var Mıdır?

Soğuk lipoz yönteminin uygulama sırasında ağrı ve acı gibi durumlarının olmadığı gibi uygulama sonrasında da kalıcı yan etkisi yoktur. Uygulama yapıldıktan sonraki 1 veya 2 saat içerisinde uygulama yapılan bölegede sadece hafif kızarıklık ve vücuda verilen soğukluktan dolayı uyuşma hissi olabilir ancak kalıcı değildir. Soğuk Lipoz tedavisinden hemen sonra vücudunuzda yumuşama ve incelme hissi olabilir ancak etkili ve kalıcı değişimler 2 hafta içerisinde belli olmaya başlar. Kalıcı bir etki ile uygulanmakta olan soğuk Lipoz yönteminden sonra yağ hücreleri tamamen yok edildiği için uygulama yapılmış olan bölgede sonradan hiçbir şekilde sarkma veya yağlanma olmaz.